VYROB SI VLASTNÍ REPELENT DO DIVOČINY

29 May 2017/ priroda repelent

Pokud jsi lenoch lenivý a nechce se ti s tímto repelentem piplat, přijď si svůj REPELENT namíchat k nám do našeho Křupavého místa! Už tento pátek děláme WORKSHOP, který budeme opakovat během celého léta. Poplatek je symbolických 100 Kč - odejdeš s plnouuu lahvičkouuu repelentu, který si následně doma budeš ředit dle potřeby, BAF!Co všechno budeš potřebovat na výrobu domácího repelentu?

Ingrediencie:
citron
bazalka
tymián
rozmarýn
silice z levandule
silice eukalyptu
silice z máty peprné
silice z hřebíčku
olivový olej
grepový extrakt
jablečný ocet

Ze zahrádky odtrhneme hrst od každé bylinky - bazalka, tymián a rozmarýn (mohou být i v sušené formě), které budeme převařovat ve vodní lázni spolu s olivovým olejem.

Postup:
Páníčci, nažhavte sporák! V prvním kroku si připravíme vodní lázeň. To znamená, že hrnec naplníme obyčejnou vodou, ale nééé úplně plný a na něj položíme prázdný hrnec nebo misku, kde budeme louhovat. Přidáme hrst bazalky, tymiánu & rozmarýnu, který nasekáme a vložíme do vodní lázně. Přiléváme olivový olej dokud nejsou všechny bylinky zalité, které v tomto repelentu hrají hlavní úlohu! Milí páníčci, pokud doma nemáte zmiňované bylinky, tak si vyberte jednu či dvě bylinky dle kterých si vyrobíte domácí repelent.
Bylinky jsou tedy zalité olivovým olejem v naší lázni, a tááák můžeme začít tvořit výluh.
Vodu v hrnci přivedeme k varu, necháme vřít cca 1 minutu a pak ihned plamen snížíme na polovinu. Na tomto plameni vaříme bylinky ještě min. 30 minut. Během koupele začínáme naše bylinky opatrně promíchávat a drtit, aby se jejich vůně zintenzivnila. Výluh necháme vychladnout a pak přefiltrujeme pomocí sítka.Do vychladnuného výluhu přidáme další důležité složky, které pomohou konzervovat samotný repelent a zároveň zabezpečí ještě silnější účinek proti parazitům všelijakéééého druhu:

1x polévková lžíce jablečného octu
1x polévková lžíce citrónové šťávy
pár kapek silice z eukalyptu, levandule, máty & hřebíčku
Taky nezapomeňte páníčci přikápnout extrakt z grepu - 1x čajová lžička


Na závěr pořádně promíchat a odložit na tmavé místo a chladné místo.

Kamarádi, od teď ááá to celoročně nech je vám tento repelent v patách! Zejména pokud se chystáte s páníčky do lesa, na běhačku, kde není moc udržovaný travnatý povrch. Aplikujte si tento voňavý repelent na svoje tělíčko či tlapky ááá klidně, ať jen máte i za úškama!

Tento koncentrát doporučujeme ředit vodou a před každou procházkou aplikovat na tělo pomocí rozprašovače, jakýmkoliv, který vyčmucháte doma. Klidně si ho mezi s sebou půjčujte a užívejte ho na tlapky i noháááále a vězte, že po každé procházce je potřeba es pořádně zkontrolovat i za úškama!


TIP na závěr: Pokud s páníčky plánuješ celodenní procházku lesem, vemte si už naředěný repelent do batůžku s sebou, opakovaně aplikujte podle potřeby. Repelent, který skvěle osvěží ááá pomáhá odpuzovat všechen hmyz! Samozřejmě je potřeba nezapomenout na další fajnovky, které je je potřeba mít vždy po tlapce, jako např. Hovädzinku, Divočinu, či Losie Bobky - jsou výborným životabudičem, když jsme celý den na tlapkách!

Rezervuj si flek na náš workshop výroby repelentu už tento pátek 2.6. 2017 tady: ahoj@susienkovo.skMáš k tomu co říct? BAF!

bio má smysl

Na surovinách nešetříme. BIO certifikát je pro nás zárukou udržitelnosti výroby, původu a kvality.

Zpět k přírodě

Recyklujeme, eliminujeme plasty a chemii, využíváme ověřené a lokální zdroje.