MAKAČI Z PET FARM FAMILY: MONIKA & JACKSON

01 March 2018/ makači Rozhovor

Dnes se společně podíváme na jednoho z členů naší Pet Farm rodiny, Monik. Je to takový náš český vetřelec, ale v dobrééém slova smyslu samozřejmě, náš domácí repelent na ni nepoužíváme! :) Nejčastěji ji v Pet Farm Family vyčmucháte za kompjůtrem. Pod tlapkou, respektive pod palcem, má hlavně zákaznický servis a tedy vááás! Ve spolupráci s naším šéfkuchařem & překladatelem v jednom, Lukášem, tvoří  texty všeho druhu i na náš křupavý český Facebook, kde spolupracuje s naší šikovnou paničkou Alie, která ji neustále zásobuje krááásnými fotkami ááá dolaďuje s nimi veškeré drobečky. Vytváří všechny ty čerstvééé liebesbriefyyyy, které páníčkům padají do jejich emailových schránek, takže Monik ví o všech lahodnýýých akcích, novinkách či slevičkách! Jóóó a taky pomáhá Alie či Sašce zpracovávat vaše objednávky včetně toho, že posílá infošky do světa, že je naše holistické masíčko vyžranéééé! Mimo tohle všechno se s ní potkáte i na akcích jako Dyzajn market, For Pets, Lemarket atd., kde nechybí náš ručně dělaný sušistánek či sušienkovský dogfoodtruck.


Jak jsi se dostala do Pet Farm Family? Kde ses poprvé potkala s šéfovou, Sušienkou?

“Se Sušienkou jsem se potkala, když bylo Pet Farm Family ještě Sušienkovo. Hledala jsem pro svého parťáka Jacksona zdravé a hlavně bezlepkové fajnovky (Jackouš tehdy trpěl problémy s trávením) a na webu jsem narazila na Losie bobky, které jsem dostávala ještě v papírových pytlících (velice dávná historie). Jackouš si Losie bobky zamiloval a dokonce se o ně rád dělil i s kámošem Herculem. Postupně objevoval další fajnovky ze Sušienkova a své trable s trávením hodil za hlavu. Teď je to zdravý & happy grey. Za chvíli snad budeme moci Jackouše korunovat na hlavního gurmána! :) K Pet Farm Family jsem se dostala vlastně jako věrný zákazník, kterého dostaly nejen Losie bobky (tedy spíše Jackouše), ale i celková filozofie. Mám velmi ráda zvířata, přírodu a vím, že to co děláme má smysl.”


Čemu se ráda věnuješ mimo Pet Farm Family?

“Svůj volný čas nejraději trávím někde mimo civilizaci. Zbožňuji výlety do přírody a hlavně o volných víkendech, kdy si se svým parťákem Jackoušem sbalím švestky, sušené Sardinky a utíkám někam do divočiny. Když už zůstanu ve městě, tak mě najdete někde v kavárně na dlouhé víkendové snídani. Mezi mé závislosti, kromě Jackouše, patří běh na čerstvém vzduchu a jóga. Taky pomáhám organizaci Chrti v nouzi měnit šanci v realitu třeba tím, že řeším adopce u potenciálních rodin. A taky ráda vařím, hlavně z čerstvých a lokálních surovin, které si každý týden kupuji na oblíbeném farmářském trhu a při vaření pak poslouchám jazz.”


Jak jsi poznala s Jacksonem? Kdes ho vyčmuchala?

“Najít Jackouše mi pomohla naše společná kámoška Róza, která je také adoptovaná a naplno si užívá své nové páníčky a sladký domov. Rózinka mi dala tip na organizaci Chrti v nouzi a neuplynulo ani 24 hodin a poslala jsem žááádost o adopci Jackouše. “Něžný Jackson - Ihned k adopci” – takhle nějak začal náš společný příběh. V srpnu to budou 4 roky co byl Jackouš nalezen v irském Corku vyhublý, s nehezkými jizvami, s chybějícím předním tesákem a kouskem ucha, s takřka nefungujícím trávením… Řekla jsem si proto, že mu dám svou péči a milující domov, který si zaslouží.”


Je těžké mít za spřízněnou duši “chrta v nouzi”?

“Vůbec! Jenom ty začátky mohou být trochu náročnější. Jackouš k nám přišel už skoro jako dospělý, no velice citlivý pes, pravděpodobně po hodně špatných zkušenostech s lidmi. V Irsku, Španělsku a dalších zemích, které vyznávají závody psů, je greyhound , Španělsky také nazýván galgo, brán jako spotřební zboží a tak se k nim bohužel i chovají. Např. v Irsku umírá ročně tisíce greyhoundů úplně zbytečně, a to už třeba ve věku 2 až 4 let, ale dle místních zákonů je to okej… Jakmile se majitelům greyhound už nehodí, neběhá dle představ apod., tak ho odhodí jak spotřební zboží. Většinou bývají uspání injekcí, zastřeleni, a tak dále… Hodně páníčků či lidí ani neví, co se v okolních státech s nimi děje, no doporučuji si o tom na internetu něco přečíst například na tomto odkaze. Dodnes se opatrně vyhýbá všem, které nezná, ale jakmile někoho pozná a začne mu důvěřovat, tak se do něj doslova zamiluje. Začátky nebyly sice úplně nejjednodušší, ale ta radost, když si konečně po pár dnech vylezl na pohovku, přišel si pro pohlazení nebo si začal poprvé hrát s plyšáky, na to nikdy nezapomenu. I když Jackson a většina greyhoundů zažila hrozné lidské zacházení, tak i přesto nám dávají druhou šanci a začnou nám důvěřovat. Stanou se z nich největší mazlíčci plní lásky a vděčnosti. Ano, Jackson je člen rodiny a velká srdcová záležitost. Adopce nejen chrta je velká zodpovědnost a z Jackouše se pomalu, ale jistě stal “Pan Pes”, který se už nebojí každého zvuku a procházka po ulici už pro něj není utrpením. Jackouš i jeho další zachránění kámoši brzy pochopili že život není jen dostihová dráha, tmavý a chladný kotec či ulice, ale taky může existovat i bezpečííí, jistota, teplo, láááska a vlastní plnááá miska masíčka. Pro někoho byl Jackouš pouhým nepotřebných zbožím, ale pro mě je to milovaný člen rodiny. Adopce Jackouše bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělala. Kdo má adoptovaného chrta, tak ví a kdo ho ještě nemá, tak pochopí až ho bude mít. A to teprve bude, až je budu mít dva!”


Jackson a jeho buď a nebo!


SARDINKA / BIO KRAVINA STEJK 
“Ryby to je moje, jednoznačně SARDINKA.”

SUŠIENKA / ŠPAGETKA
  “Tahle otázka není fér. SUŠIENKA i ŠPAGETKA, BAF! :)”

 PSÍMOJKOŠENIE / BEHAČKA

NA VODÍTKU / BEZ VODÍTKA
 “Ale panička mi dopřává i běhačky na bezpečném oploceném hřišti, BAF!”

SUŠENÝ STEJK / SUŠENKY

STRÁŽCE / POSERA
“Býval jsem posera, teď už jen maximální strážce.”

Kakačky : SBÍRÁM/NESBÍRÁM

BAF!

Máš k tomu co říct? BAF!

bio má smysl

Na surovinách nešetříme. BIO certifikát je pro nás zárukou udržitelnosti výroby, původu a kvality.

Zpět k přírodě

Recyklujeme, eliminujeme plasty a chemii, využíváme ověřené a lokální zdroje.